Kalmar DCE150-12
Vprašaj za ceno
FavoritePriljubljena
shareDelež
Save searchShrani iskanje
Natisni
INFORMACIJE
Kategorija stroja / vozila
Dizelski viličarji
Znamka /model
Kalmar DCE150-12
Leto izdelave
2007
Delovne ure
16,071 h
Država
Danska
Mascus ID
B700909F
PODROBNOSTI
Inventarna št.
3375
Dvižna nosilnost
15,000 kg
Dvižna višina
4,000 mm
Dvižni drog
Dvojni
Težiščna razdalja
1,200 mm
Nosilec vilic
Integralni bočni premik
Dolžina vilic
2,200 mm
Višina pogona
3,950 mm
Kabina
Zaprta kabina
Motor
Volvo Penta TAD 650 VE
Drugi podatki
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5250 Maskinbredde (mm): 2950 Gaffelbredde (mm): 280 Gaffeltykkelse (mm): 80 Førerpladsudstyr: Luftaffjedret sæde|Kabinevarmer|Visker/vasker frontrude|Radio med højttalere|Sidespejle|Visker/vasker bagrude 24V|Læselampe|Armlæn venstre|Visker/vasker toprude 24V|2 x 12V udtag|Nødstop|Stof sæde|Aircondition|Justerbar ratstamme Lys: Belysning til offentlig vej|Ekstra arbejdslys for|700|Rotorblink|Arbejdslys Udstyr: Stænklapper for|Advarselstrekant|Centralsmøring Mastudstyr: Rulleførte gafler